Marathon BB Team

VIVICITTÁ POLMARATON BUDAPEST 2014
15.04.2014

Všetko sa to začalo na výjazde Marathon BB teamu na jubilejný 90. MMM v Košiciach. Na maratónskom expe sme objavili stánok prezentujúci tento beh v Budapesti a traja členovia nášho tímu sme sa hneď rozhodli zaregistrovať, čím sme prekvapili aj samotných organizátorov, ktorí na to neboli pripravení. Nakoniec sme sa dohodli aj na štartovnom, a tak sme sa začali tešiť na náš prvý medzinárodný pretek.
Sobota 12.4.2014 – vyrážame z BB na maratónskom aute do Budapesti na Margitin ostrov, kde sa nachádza náš hotel a aj štart pretekov.
Nedeľa 13.4.2014 – budíček, ranné rituály pred pretekmi a vyrážame na štart, ktorý sa nachádza len 100 m od nášho hotela. Z terasy máme celé dejisko pretekov ako na dlani a nevieme sa dočkať štartovného výstrelu.
O 9:15 hod. sme sa zaradili do svojho koridoru. Nad hlavami sa kotúľa veľká nafukovacia zemeguľa posúvaná rukami 5500 bežcov. Stretávame skupinku slovákov z Košíc a navzájom sa povzbudzujeme. O 9:30 hod. je odštartované! Ešte chvíľu však prestupujeme na mieste, kým sa konečne pohneme. Braňo vytrieli dopredu s jasným cieľom. Nám s Jarkou sa beží príjemne  a priemerné časy 5:19 a 5:02 na prvých kilometroch vôbec necítime.  Atmosféra pri trati nás pohltila. Ľudia fandia, kričia, akí sme dobrí, na druhom kilometri chlapček hrajúci na gajdách Beatles, potom skupina s bubnami, ďalšia hrajúca folklor, moderná hudba, nábrežie Dunaja, historické skvosty Budapesti a zo dvakrát aj povzbudenie od bežcov “do toho Slovenky!”. Na múre nad nami slovenská vlajka, kývame našim a oni nás povzbudzujú. Bežíme popri Dunaji a vidíme, ako sa vynie farebný prúd bežcov cez mosty a popri európskom veľtoku. Mňa od piatka bolelo hrdlo a neplánovala som nejaké výrazné časy, bola som rada, že odbehnem celý polmaratón. Keď som však zistila, že to ide (asi aj ten adrenalin urobil svoje), tak som sa snažila posledných 6 km zrýchliť, čo sa celkom podarilo. Cieľová rovinka na Margitinom ostrove bola nekonečná, mala skoro 2 km a výsledný čas bol nakoniec taký ako minulý rok v Bystrici. Veľmi mi pomohlo bežať s Jarkou, lebo sme si držali slušné tempo a bolo príjemné s niekým zdieľať výnimočnú atmosféru pri behu.  Jarka: „Mojim cieľom nebolo vylepšiť si osobák, ale odbehnúť si svoj prvý vysnívaný zahraničný polmaratón v pohodovom tempe a so silným emočným zážitkom J .“

Myslím, že za nás troch môžem skonštatovať, že tento pretek bol našim splneným snom. Ubytovanie s wellnesom priamo v centre diania, pohodlná registrácia, po pretekoch vygravírované meno s časom na medaile, Braňo s Jarkou s osobákmi, skvelá atmosféra aj po dobehu a silné emočné zážitky. Tento pretek odporúčame aspoň raz zažiť. A úplne na záver by sme chceli poďakovať Marathon BB Teamu za zapožičanie auta na túto cestu.

Výsledky:
Branislav Vilmon – 1:49:33 (osobný rekord zlepšený o 8 minút)
Zuzana Šikulová – 1:56:58 (čas súčasného osobáku)
Jaroslava Kružlicová – 2:01:30 (osobný rekord zlepšený o 11minút)

Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu