Marathon BB Team

Volkswagen Prague Marathon 2014 - očami Jána Michelíka
12.05.2014

Za posledné dva roky to bol môj štvrtý maratón, a tak som mal samozrejme (odôvodnené) obavy :-). Nakoniec to však dopadlo nadmieru dobre, bol to jeden z mojich najpríjemnejších pretekov. Chcel by som sa teda stručne podeliť o pár nevšedných zážitkov.
Maratón bežalo viac ako 10.000. bežcov, čo bol dosť zaujímyvý zážitok, už na štarte. Bežci boli nastúpený v rade hlboko do uličiek od Staromestkého námestia a štartovalo sa na tóny slávnej Vltavy. Tisíce ľudí z celého sveta okolo trate, kapely, tanečníci, mažoretky a iná zábava…. Tisíce bežcov…. Až do ciela skvelá zábava!
V druhej polovici trate ma viac bežcov „oslovilo“ - reagovali totiž na moje červené tielko Marathon BB Team - a prehodilo so mnou pár slov. Čo bolo samozrejme príjemné a naozaj som sa v tej chvíli cítil pyšne, že to tielko mám a patrím do nášho tímu.
Po tridsiatom piatom kilometri, keď sa naozaj "ide do tuhého“ ma zrazu znovu oslovil český bežec (bežal štafetu), niekde zo severu. A začala na základe toho úžasného červeného tielka Marathon BB Teamu družná debata: dovolenka v BB, Slovensko, rozdelenie republík… a tak..
V svojej podstate ma to tielko zachránilo, mohol som dať celú svoju pozornosť „von“ a doslova získať druhý dych. Takže znovu som bol (a úplne oprávnene) pyšný, že som členom takého super tímu :-)
Je dôležité a nádherné patriť do takejto super skupiny ľudí, a nosiť náš spoločný dres. Celá tá „bežecká“ drina sa zrazu oplatí v jednom momente takýchto zážitkov dá to úplne iný zmysel...
Takže - tí čo beháte, behajte ďaľej!
Tí čo nebeháte - začnite behať! Skúste to. Len tak - pre radosť.
Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu