Marathon BB Team

Bežci Marathon BB Teamu sa nestratili ani na pretekoch v orientačnom behu
15.07.2014

V rámci Veľkej ceny Slovenska BBO cup 2014 si náš tím spolu s bežcami, ktorí neštartovali v hlavnej kategórii orientačných bežcov, zmeral sily na zaujímavej trati v katastri obce Špania Dolina. Tentoraz nešlo iba o rýchlosť na vopred stanovenej a zadefinovanej trati, ale bežec sa musel správne orientovať v teréne, hľadať kontrolne stanovišťa a voliť optimálny smer svojho behu, aby absolvoval čo najkratšiu trať, alebo bežal po čo najschodnejšom teréne.
Na štart sa postavilo celkovo 48 bežcov, z toho bolo 8 bežcov Marathon BB Teamu. Pretekári museli v správnom poradí nájsť a označiť osem kontrol na trati dlhej vyše 3 kilometre. Tí, ktorí nezvolili správnu trasu, nabehali aj väčšiu porciu kilometrov. Medzi mužmi celkovo dominovali bežci s minulosťou či prítomnosťou orientačných bežcov, keď zvíťazili majster sveta v orientačnom behu v kategórii 45 ročných Peter Barcík, pred súčasným pretekárom ŠK Hadveo Banská Bystrica Dušanom Krajčovičom. Tretie miesto obsadil Matej Tabak, ktorý tak nadviazal na vlaňajšie víťazstvo v mestskom šprinte v rámci tohto podujatia: “Trať bola pekná, vhodne situovaná a pre nás bežcov, ktorí sa nevenujeme orientačnému behu primeraná. Samozrejme oproti prvým dvom bežcom, ktorí majú skúsenosti s čítaním mapy a pretekmi tohto štýlu sme mali ďalší bežci značný hendikep. Preto som s tretím miestom veľmi spokojný a pre mňa je to akoby som obsadil prvé miesto.“ Do prvej desiatky sa ešte dostali na ôsmej pozícii Milan Černek a desiaty Ladislav Abrahám, ktorí potvrdili aj vysoké postavenie v rámci Marathon BB Tour. Na 18. mieste dobehol Jozef Sedilek, ktorý sa tiež slušne vysporiadal s nástrahami trate. Tá však poriadne preverila Romana Halaja a Miroslava Štrbu, ktorí dlhšie hľadali niektoré kontrolné stanovišťa, čo sa prejavilo na nabehanej dĺžke i výslednom čase.
V ženskej kategórii sa predstavili dve zástupkyne Marathon BB Teamu a darilo sa im nadmieru dobre. Z víťazstva sa tešila Lenka Tabaková, ktorá bežala takýto druh preteku vôbec po prvý krát: “Mala som trochu rešpekt, či sa mi podarí nájsť všetky kontrolné stanovištia. Predsa len v rámci mesta sa bežec orientuje ľahšie ako v rámci terénu, ktorý vôbec nepozná. Bežalo sa mi dobre, väčšinu kontrol som našla bez problémov, pri dvoch som síce trochu zaváhala, no výsledný čas bol nakoniec dobrý. Keďže som bežala orientačný beh prvý krát, samozrejme som s umiestnením veľmi spokojná. Prvé miesto som vôbec neočakávala.“ Na peknom štvrtom mieste dobehla Lucia Kamenská, ktorá na trati síce trochu poblúdila, no vďaka svojej rýchlosti stratu minimalizovala a ďalšími bodmi si upevnila prvé miesto v rámci Marathon BB Tour.

Výsledky bežcov Marathon BB Teamu na orientačnom behu BBO cup 2014:
3. Matej Tabak           15:25
8. Milan Černek          22:24
10. Ladislav Abrahám  23:04
18. Jozef Sedilek        26:21
31. Roman Halaj         39:18
33. Miroslav Štrba       47:00

Výsledky bežkýň Marathon BB Teamu na orientačnom behu BBO cup 2014:
1. Lenka Tabaková      23:34
4. Lucia Kamenská      26:46

Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu