Marathon BB Team

Na Rajecký maratón urobil Marathon BB Team prvý krát spoločný výjazd autami
10.08.2014

Jeden z najtradičnejších slovenských maratónov sa tohto roku prehupol už do štvrtej desiatky ročníkov, keď sa bežci postavili na štart už po 31.krát. V Rajci sa každý rok mení počasie, keď vlani bolo príjemne pod mrakom, dva roky dozadu lialo a tri roky späť sa bežci museli pasovať s obrovskými horúčavami. Veľké teplo sa po trojročnej pauze vrátilo a značne skomplikovalo bežcom cestu do cieľa.
Do dejiska zaujímavého maratónskeho podujatia sme sa tentoraz nedopravili autobusom v rámci spoločného výjazdu, ale viacerými autami. Náš tím si tak vyskúšal aj megavýjazd autami, keď sme spoločne vyrážali z tradičného miesta - spod pamätníka SNP v Banskej Bystrici.

Teamovy vyjazd do Rajca
Na štart v Rajci sa tak postavila aj skupinka bežcov Marathon BB Teamu, ktorí vyštartovali spoločne a predštartovú nervozitu väčšiny ukončil štartovací výstrel. Po dvojkilometrovom okruhu mestom sa balík pretekárov vybral ukrajovať kilometre aj mimo Rajca. Úž úvodný úsek roztrhal bežcov podľa výkonností, ktorú preverilo aj mierne, ale tiahle stúpanie na otočku. Z bežcov Marathon BB Teamu sa na čelných priečkach pohyboval Martin Volenský, ktorý nakoniec obsadil pekné ôsme miesto a dokonca sa mu podarilo predbehnúť aj celkovú víťazku ženskej kategórie Keňanku Oterovú. Roman Priesol obsadil so solídnym časom (1:35) 37. pozíciu a do prvej stovky sa zmestil aj Matej Tabak, ktorý robil tempo vodiča svojej manželke Lenke. Zámer ísť na hranici 1:45 nevyšiel dvojici Ivan Kredatus a Roman Halaj, ktorí za časovým cieľom zaostali. Spolu bežali aj Vladimír Mitterpach a Miroslav Štrba, v cieli bol o niekoľko sekúnd rýchlejší Vlado Mitterpach.
V ženskej kategórii sa až dvom pretekárkam Marathon BB Teamu podarilo dostať do prvej desiatky poradia! Lucia Kamenská aj napriek zdravotným problémom obsadila výborné štvrté miesto a Lenka Tabaková vo svojom osobnom rekorde tiež ukázala svoje kvality, keď skončila na veľmi dobrom 7. mieste. Elena Lenártova si síce časovo pohoršila oproti minulému roku, no tiež vo svojej kategórii skončila na peknom 17. mieste.
V maratónskej kategórii sa predstavili naši dvaja bežci. Skúsený Pavol Blažek tentoraz maratónsku porciu prekonával o čosi ťažšie, čo sa prejavilo na jeho čase, keď doplatil aj na teplú vodu na občerstvovačkách. Svoj beh však dobojoval a dokončil svoj ďalší maratón na rozdiel od viacerých bežcov, čo sa svojho cieľa nedočkali. V prvej dvadsiatke poradia vo svojej kategórii skončil aj Ivan Kupecký.

Kompletné výsledky pretekárov Marathon BB Teamu na 31. ročníku Rajeckého maratónu:

Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu