Marathon BB Team

V tme breznianskeho Night runu sa nestratili ani bežci Marathon BB Teamu
24.08.2014

Druhý ročník zaujímavého behu nočnými ulicami Brezna pritiahol na štart vyše 300 pretekárov. Na trať osvetlenú len pouličným osvetlením vyštartovalo 226 mužov a 81 žien. V mase bežcov a bežkýň vynikli svojimi výkonmi aj bežci, ktorí hájili farby Marathon BB Teamu.
Za víťazným Róbertom Valíčkom (Obal servis Košice) sa z našich bežcov najvýraznejšie presadil Milan Černek. Ten sa po štarte pomaličky posúval na vyššie pozície a nakoniec si dobehol po pekné 18. miesto. O desať miest za ním skončil Matej Tabak, ktorý sa svojho oddielového kolegu držal len prvú polovicu trate a nakoniec za nim zaostal o 44 sekúnd. Tesne za uplynutím polhodinového času dobehla do cieľa ďalšia dvojica Ján Ľupták (35. miesto) a Pavol Blažek (36. miesto). Obidvaja skúsený borci dokázali držať tempo s omnoho mladšími bežcami a dosiahli výborné časy. Do prvej stovky sa ešte zmestili aj Ivan Kredatus, Roman Halaj a Peter Miko, ktorí sa pohybovali v prvej polovici štartového poľa. Vladimír Mittepach tiež dokázal predbehnúť celú druhú polovicu štartového poľa a skončil 108. Branislav Vilmon bežal spolu s oddielovou kolegyňou Zuzkou Šikulovou a pripísal si na svoje konto o jednu sekundu horší čas, keď ho dokázala predbehnúť v cieľovej rovinke. Do prvej dvestovky sa zmestil aj 197. František Mráz.

Ženská kategória patrila bežkyniam Marathon BB Teamu. Zvíťazila Lucia Kamenská, ktorá zvládla trať presne za pol hodinu. Veľmi pekné tretie miesto si vybojovala Lenka Tabaková, ktorá sa vďaka tomu posunula na druhé miesto v rámci Marathon BB Tour práve za suverénnu víťazku z Brezna Luciu Kamenskú. Pekné 20. miesto si vybojovala Zuzana Šikulová, ktorá vyťažila zo spolupráce s Braňom Vilmonom. V prvej polovici štartového poľa si pekné umiestnenia pripísali Miroslava Štrbová (33. miesto) a Ľudmila Paučová (40. miesto). Predposledné bodované podujatie Marathon BB Tour tak opäť nieslo úspešný rukopis bežcov Marathon BB Teamu, ktorí o sebe dávajú poriadne vedieť kvalitnými športovými výkonmi.

Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu