Marathon BB Team

Košice dali bodku za hlavnou bežeckou sezónou 2014
08.10.2014

Bežci Marathon BB Teamu nechýbali ani pri ďalšom významnom podujatí roka - na Medzinárodnom Maratóne Mieru v Košiciach. Výročie 90. narodenín oslávil najstarší maratón v Európe účasťou vyše 10 000 bežcov vo všetkých kategóriách a zahanbiť sa nedal ani náš tím a doviezol si viacero osobákov.

V mužskej maratónskej kategórii prvý krát hranicu troch hodín zlomil Martin Volenský. Ten si mesiac po absolvovaní domáceho bystrického maratónu dokázal na košickej pôde pripísať veľmi cenný čas, ktorým sa zaradil na celkové 67. miesto - vo svojej kategórii skončil 46. Ľubomír Hrmo sa ako “vodič“ na čas 3:00 poriadne vytrápil a po dobehu s časom 3:10:10 nebol spokojný. Roman Priesol začal na začiatku s tímovou kolegyňou (Luciou Kamenskou), nakoniec jej tempo nevydržal a dobehol v čase 3:22:04. Pavol Blažek odbehol svoj tradičný čas a obsadil vo svojej kategórii 33. miesto (celkovo 297). Pod štyri hodiny sa ešte dostal aj Vlasto Lalík a dokonca aj Martin Guštafík, ktorý s minimálnym tréningom dosiahol obdivuhodný čas 03:54:11 a nechal za sebou viacerých bežcov. Ivan Kredatus (odbehol prvý maratón), Roman Halaj i Ján Ľupták sa v druhej polovici trate poriadne vytrápili, no svoj boj nevzdali a videli aj cieľ. Medzi ženami sa na maratónskej trati presadila ôsma Lucia Kamenská, ktorá dokázala splniť svoje časové ciele, Elena Lenártová odbehla svoj prvý maratón a zlepšenie si pripísala Evka Donovalová.
Spomedzi vyše 1900 bežcov na polmaratónskej trati sa najviac z nášho tímu darilo Ladislavovi Abrahámovi, ktorý si v čase 1:25:01 dobehol po osobný rekord. V osobáku sa podarilo dobehnúť aj Matejovi Tabakovi, ktorý sa oproti minulému roku zlepšil o 20 sekúnd. Ďalšia pätica bežcov (Holko, Macoška, Mitterpach, Michelík a Palyo) sa dostala pod hranicu dvoch hodín, dvojica Bodnár a Mráz dobehla už po uplynutí 120-tich minút. Na ženskej polmaratónskej trati ako jediná štartovala v našich farbách Tatiana Jakubcová.
Spolu sa na MMM predstavilo 26 bežcov a bežkýň Marathon BB Teamu, keď celkové počty doplnila štvorica Zuzana Barthová, Zuzana Šikulová, Jarka Kružlicová a Branislav Vilmon. Tá štartovala ako štafeta a obsadila 65. miesto, keď na trati dosiahla skoro rovnaký čas ako vlani.

Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu