Kalendár podujatí

O permoníkov kylof
29.09.2019

O PERMONÍKOV KYLOF

Kylof je jednoduchý historický banícky čakan. Permoníci sa dnes už vyskytujú len v rozprávkach, v minulosti však boli živou súčasťou baníckej mytológie. Obidva symboly zabudnutej histórie Ľubietovej sú hlavným motívom zážitkového podujatia v kedysi slobodnom kráľovskom meste.

Presne jeden deň po Michalskom jarmoku sme pripravili športovú lahôdku pre všetkých, ktorí sa nielen radi hýbu, ale majú objaviteľského ducha. Začneme behom permoníkov na 200m, pokračujeme zbieraním bodov do Marathon BB miniTour s deťmi od 6 do 10 rokov na 600m trati, štafeta 2x2,5km s odovzdávkou v areáli baní je naozaj pre každého, 5km hobby beh a 10km hlavný beh uzavrú bohatú ponuku kategórií. Každému sa v cieli na krku zaskvie ozaj originálna medaila a všetkým sa ujdú halušky z medenej vody - Ľubietovská špecialita.

Pre rodiny bude nachystaný bohatý program a dokonca možnosť vydať sa do sprístupnenej štôlne.

Trasy vedú grúňmi ľubietovského chotára, s peknými výhľadmi na obec a dokonca Banskú Bystricu, dotýkajú sa zrekonštruovaného banského chodníka s expozíciou. Povrch je zhruba z polovice asfaltový a zvyšok nespevnené zvážnice s kamenistým charakterom.

Informácie

O permoníkov kylof
DisciplínaPlatná reg.
Beh 5km154
Beh 10km166
Beh 600m89
štafeta 2x2.5km23
Celkom registrácií:432
Celkom ľudí:455
Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu