Marathon BB Team

Pavol Bukovác a Kristína Néč Lapinová dominovali v indoorovom behu do vrchu!
08.03.2014

V sobotu sa v banskobystrickom Europa SC uskutočnila originálna vyraďovacia súťaž v indoor behu do vrchu na bežeckých trenažéroch. Špecifická súťaž, tentoraz nebodovaná, no s kvalitným bežeckým obsadením, ponúkla možnosť stretnúť zaujímavé bežecké osobnosti, no aj získať potrebné informácie pred ďalšími podujatiami Marathon BB Tour.

Spolu 60 bežcov, 33 mužov a 27 žien, v kvalifikačnom i finálovom kole dokopy odbehlo za päť minút na bežeckom páse s náklonom 10° vyše 67 kilometrov. V prvom kvalifikačnom kole si najlepších šesť mužov a šesť žien vybehalo finálovú miestenku. Medzi ženami sa vo finálovom kole vo výbornej forme prezentovala úspešná slovenská triatlonista Kristína Néč Lapinová, ktorá zdolala 990 metrov: “Bežala som tu prvý rok. Už vlani som uvažovala nad účasťou, ešte som však nešla, lebo neznášam behať do kopca. Je to super akcia, ja som si skúšala cez týždeň takýto beh u kamaráta a nevládala som bežať ani 11 km/hod a tu som ku koncu bežala 14km/hod. Keď ľudia povzbudzujú, tak sa dá poriadne vyhecovať a dosiahnuť výborný výkon.“ Na druhom mieste skončila Katarína Labašová a tretia Lucia Steigrová.
Medzi mužmi svoju konkurenciu deklasoval Pavol Bukovác. Ten po víťaznom kvalifikačnom kole svoj výkon v tom finálovom ešte vyšpičkoval a dokázal dosiahnuť métu 1200 metrov: “Pred dvoma mesiacmi som začal trénovať na túto súťaž. Minimálne dva krát za týždeň som trénoval na páse a vedel som akou rýchlosťou dokážem behať. Vo finále som 1200 metrov nečakal. Už v kvalifikačnom kole som išiel naplno, lebo na začiatku som si dobre nenavolil rýchlosť a nemohol som si dovoliť vypustiť záver. Finále však už bolo podľa mojich predstáv.“
Druhý dobehol Ondrej Doletina, ktorý na víťaza vo finálovom kole stratil 40 metrov: “Kvalifikáciu som prežil bez ujmy. Finále však bolo pre mňa očistec, keď som posledné dve minúty už len znižoval rýchlosť a som rád, že som to vôbec dobehol. V jednej chvíli som počul moderátora, že moji súperi majú o 10 a 20 metrov menej, no vedel som, že to nie je dobre, lebo ten pocit už začal byť zlý a už som len spomaľoval. Som však spokojný, lebo som to nevzdal a dobojoval som to.“ Tretiu pozíciu obsadil víťaz prvého ročníka Marián Dávidík s výkonom 1150 metrov.
Spomedzi bežcov a bežkýň Marathon BB Teamu si najlepšie umiestnenie vybehala Lucia Kamenská. Tá potvrdila štvrté miesto z kvalifikačného kola a výkonom 920 metrov obsadila štvrtú priečku aj vo finálovom kole: “Prvé kvalifikačné kolo sa mi išlo veľmi zle, v tom finálovom som si už lepšie rozložila sily. Škoda, že som nezrýchlila ešte skôr, išlo sa mi veľmi dobre druhý krát. Vo finále som si svoju pozíciu nekontrolovala, chcela som ísť tak ako prvé kolo a potom sa ukáže, na čo to bude stačiť.

kompletné výsledky: http://marathonbbtour.sk/downloads/vysledkova_listina_na_vrchol_v_europe_2014.pdf

Finálové výsledky 3. ročníka Na vrchol v Europe:
muži:
1. Pavol Bukovác         1200m
2. Ondrej Doletina       1160m
3. Marian Dávidík         1150m
4. Peter Štilla              1110m
5. Matej Peniak           1060m
6. Marek Očenáš         1020m

Ženy:
1. Kristína Néč Lapinová         990m
2. Katarína Labašová             960m
3. Lucia Steigrová                  950m
4. Lucia Kamenská                920m
4. Sisa Valová                       920m
6. Alica Ďurková                    880m

Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu